Ma is él az a tévhit, hogy Sopronkőhidán ő ítélte volna el Kiss János altábornagyot és társait a Honvéd Vezérkari Főnökség Bírósága elnökeként. A valóságban őket már december 8-án Budapesten halálra ítélték és kivégezték. 1945-ben Németországba távozik. A normandiai amerikai tábornoki hadifogolytáborból 1946-ban szabadul.
1946-ban megszervezője és vezetője az első emigráns lelki és szellemi mozgalomnak, a Magyar Szabadság Mozgalomnak, amelynek Európában kezdetben 60 ezer tagja volt. Terve, hogy – amerikai segítséggel – felszabadítja Magyarországot, és mint kormányzó irányítja. 1947-ben 12 ezer hontalan magyar részvételével zarándoklatot szervez és vezet Altöttingbe. Az 1939-es országgyűlés nyugatra menekült tagjaiból összehívja az un. Altöttingi országgyűlést, amely a kormányzói jogkör ideiglenes gyakorlásával megbízott magyar királyi miniszterelnökké választja, de erről 1948-ban lemond.
1948-tól részt vesz minden jelentős antikommunista kongresszuson és világkonferencián. A magyar érdekek védelmében két könyvet, számtalan tanulmányt, beszédet és cikket ír. A világ számos országában több mint nyolcvan útján előadásokat tart a magyarság múltjáról és tragikus jelenéről.
1950-ben a népbíróság lefokozza, és távollétében életfogytiglani fegyházra ítéli háborús bűnök miatt. Az ítélet valódi indoka azonban a nyugat-németországi magyar emigráció szervezésében vállalt szerepe. Több emigráns mozgalom vezetésében szerepet vállalt, majd később a nyugat-németországi magyar cserkészetnek szentelte magát. A kommunista rezsim Államvédelmi Hatósága elrablását, illetve meggyilkolását tervezi, amely azonban csak terv marad.
József Ágost tábornagy halála után, 1962-től haláláig az emigrációba szorult Vitézi Rend harmadik főkapitánya. Németországban hunyt el 1980-ban. A kivételes képességű, nagy felkészültségű, vitéz magyar katona sírja az arnstorf-i templomkert temetőjében található. Történelmi értékű irattárát és emlékeit még életében a Ludovikások Bajtársi Közösségének adományozza.
Miután a Legfelsőbb Bíróság büntető kollégiuma 1998-ban megsemmisítette a népbírósági ítéletet, a köztársasági elnök a Honvédelmi Minisztérium Rehabilitációs Bizottságának kezdeményezésére eredeti rendfokozatát posztumusz helyreállította.
|